Patronat Honorowy

Patroni medialni

szukaj na stronie

Ania Hertel

Ania Hertel, lat 9, tenisistka warszawskiej Legii, jest najmłodszą uczestniczką turniejów tenisowych w kategorii Skrzat (do lat 12). Jej kariera dopiero się rozpoczyna, a na swoim koncie ma już wiele sukcesów, także na arenie międzynarodowej.

W tym roku, w międzynarodowym turnieju Lemon Bowl w Rzymie, Ania zajęła III miejsce, pokonując Michelucci Giorgia, Zauli Lodovica oraz Benauchi Sofia. W Mistrzostwach Polski Skrzatów zdobyła brązowy medal w deblu, natomiast w Mistrzostwach Województwa Skrzatów okazała się bezkonkurencyjna, zajmując pierwsze miejsce zarówno w grze pojedynczej, jak również w deblu.

Ania oprócz tenisa równolegle trenuje pływanie i odnosi sukcesy nie mniejsze niż na korcie. W maju br. zdobyła Mistrzostwo Warszawy w pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym.

• czerwiec - V-ce Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego w grze podwójnej (do lat 12),
  • czerwiec - Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego w grze pojedynczej (do lat 10).

Ania jest uważana za tenisowy diament, przyszłą gwiazdę światowego formatu, następczynię Agnieszki Radwańskiej. W historii polskiego tenisa nie było dotąd tenisistki, która już w tak młodym wieku zdobyłaby tak wiele prestiżowych nagród. Ania podczas profesjonalnych treningów rywalizuje też z dużo starszymi zawodniczkami, jak równa z równą. Z pewnością przyczyni się to do szybkiego rozwoju jej kariery.

Staramy się szlifować diament, jakim niewątpliwie jest Ania Hertel. Mamy nadzieję, iż wspólną pracą uda nam się osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej w największych i najbardziej znanych turniejach. Czas by nowe gwiazdy dołączyły do wielkiego tenisa.