O programie Wiedza Galeria olimpijczyk.TV Forum Partnerzy Kontakt
USP tenispolska
szukaj z Google

Kalendarz imprez

Najbliższe imprezy:

wszystkie wydarzenia wszystkie wydarzenia

Partnerzy i Patroni

 

Patronat Honorowy 

Patroni medialni

 

szukaj na stronie

Nauczyciele o szkoleniu SET

Nauczyciele o szkoleniu SET:

 

"Świetnie, że przez ten program można zainteresować dzieci tenisem, mogą poznać sprzęt, zasady gry, co w przyszłości może spowodować, że będą należeć do grup tenisowych. Zajęcia praktyczne i teoretyczne zostały przeprowadzone w fajny, ciekawy sposób. Po szkoleniu dostajemy zestaw do mini-tenisa, a głównym problemem w szkołach, jeśli chodzi o tenis jest właśnie brak sprzętu."

Jarosław Biegański
Nauczyciel wychowania fizycznego
Szkoła Podstawowa nr 185 oraz Szkoła Podstawowa nr 312 w Warszawie. 

"Uważam, że tego typu szkolenia, promujące dyscyplinę sportu jaką jest tenis powinny odbywać się częściej, cyklicznie, co pozwoliłoby na zdobywanie nowego doświadczenia w tej dyscyplinie sportu, przypominaniu tego co nauczyliśmy się na pierwszych zajęciach oraz wymianie własnych doświadczeń. W ten sposób nauczyciele mogliby nawiązać między sobą współpracę i zorganizować zawody międzyszkolne, dla dzieci, które uczestniczą w zajęciach tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego."

Małgorzata Myszkowska
Dyrektor i nauczyciel wychowania fizycznego
Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy, niedaleko Konstancina-Jeziornej 

"Uważam, że tenis jak każda forma ruchowa jest pożyteczny dla zdrowia, dlatego warto jest pokazać dzieciom ten sport. Myślę, że można to dobrze wykorzystać, nauczyć dzieci kontroli, koordynacji ruchowej i fajnie się przy tym bawić. Uważam, że program SET to dobra inicjatywa i dobrze, że Państwo z taką inicjatywą wychodzą do nauczycieli, pedagogów, dlatego, że to nie jest sport, z którym można obcować codziennie w szkołach podstawowych. Ze swojej strony spodziewam się kolejnego, dalszego etapu szkoleń."

Justyna Kacperska
nauczyciel wychowania fizycznego
Szkoła Podstawowej w Chotomowie 

"Cieszę się, ze mogłam uczestniczyć w organizowanym szkoleniu. Niestety w szkoleniu nie mogli uczestniczyć nauczyciele wf, chociaż myślę, ze byliby zainteresowani. Każde szkolenie doskonali, a każdy pomysł jak rozwijać aktywność społeczeństwa jest cenny i wart, aby go rozpowszechniać. Ja osobiście mogłam uporządkować swoją wiedzę i uważam, że jest to co jakiś czas konieczne. Zamierzam zrealizować otrzymane konspekty w swojej szkole.

 

Grażyna Małkowska-Zaczkowska 

pedagog szkolny 

Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego  

Jestem pod wrażeniem Waszej profesjonalnej pracy jaką wkładacie w to szkolenie. Z mojej szkoly w Izabelinie były: pielęgniarka, pedagog i matematyczka i były bardzo zadowolone. Koleżanka wfistka też była zachwycona szkoleniem.

 

Joanna Banecka 

Nauczyciel wychowania fizycznego 

Zespół Szkół w Izabelinie obejmuje: Szkoła Podstawowa im.płka Stanisława Królickiego  Gimnazjum im. ks.Aleksandra Fedorowicza   

Kurs na AWF bardzo mi sie podobał i zamierzam wdrażać program tenisowy w szkole.

 

Mirosław Jurek 

Nauczyciel wychowania fizycznego 

Szkoła Podstawowa nr 138 im. Józefa Horsta 

„Może to być forma bardzo uatrakcyjniająca zajęcia WF, zabawa poprzez tenis. (...) Jest to najbardziej atrakcyjna forma wprowadzenia w świat tenisa.”

 

Jacek Multan

Nauczyciel wychowania fizycznego; instruktor mini tenisa

Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann

 


 

„Jest to przede wszystkim zachęta, tenis był kiedyś dyscypliną niedostępną dla wszystkich dzieci, jest to coś nowego, nie ma tego w programie. (…) Rodzice, którzy nie mają funduszy, żeby posłać dzieci na tego typu zajęcia mają jedyną okazję, żeby zapewnić dzieciom kontakt z tą dyscypliną. (...) Jestem bardzo mile zaskoczona, że w tak licznej grupie, gdzie wyobraża się, że tenis to dyscyplina maksymalnie 4-osobowa, można zorganizować tak ciekawe zajęcia, gdzie wszyscy są w ruchu i biorą czynny udział w zajęciach."

 

Aneta Paluch

Nauczyciel wychowania fizycznego; wychowawca

Szkoła Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego

 


 

„Zajęcia tenisowe jest to doskonałe uzupełnienie obecnej oferty zajęć sportowych. Sprzęt, który otrzymamy będzie z pewnością przydatny w czasie lekcji i podczas zajęć pozalekcyjnych. (...) Czy tenis wprowadzi coś nowego do szkoły? Tak, ponieważ tenis jest grą indywidualną, także każdy będzie mógł liczyć tylko na siebie wyzwalając i emocje i dodatkowe pokłady energii. Wspaniały pomysł, doskonała idea. (...) Gram w tenisa amatorsko, ale te zajęcia pozwoliły mi przypomnieć i usystematyzować moją wiedzę, którą mam zamiar przekazać swoim uczniom.”

 

Mirosław Jurek

nauczyciel wychowania fizycznego

Szkoła Podstawowa nr 138 im. Józefa Horsta